Аякс се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Холандският гранд победи с 2:0 АПОЕЛ (Никозия) в решителен плейоф и след 0:0 в първата среща в Кипър намери място сред най-добрите в Европа.

Срещата на "Йохан Кройф Арена" започна с натиск на домакините от Аякс, който обаче не даде резултат. Холандците успяха да стигна до гол едва в 43-ата минута, когато Едсон Алварес засече отлично центриране на Хаким Зиех и прати топката във вратата.

В началото на второто полувреме попадение на Клаас-Ян Хунтелаар бе отменено. Крайният резултат оформи Душан Тадич. Сърбинът получи отличен пас от Хунтелаар отляво на наказателното поле, финтира бранител и с мощен удар не остави шансове на вратаря.

Брюж победи ЛАСК (Линц) с 2:1 в реванша в Белгия и след победа с 1:0 в първата среща също намери място в груповата фаза на Шампионската лига. Головете в срещата паднаха през второто полувреме. Първо Ханс Ванакен откри резултата в 70-ата минута. Четири минути по-късно Жоао Клаус изравни от дузпа. В 81-ата минута задачата на австрийците стана много трудна, след като Траунер бе изгонен за втори жълт картон. Точка на спора сложи Еманюел Денис в 89-ата минута. Нигерийският нападател получи пас от Тау и на празна врата вкара за крайното 2:1.

Последният участник в лигата на богатите е Славия (Прага). Чешкият шампион отново победи ЧФР Клуж с 1:0 и с общ резултат 2:0 се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Единственият гол вкара Ян Борил в 66-ата минута.

АПОЕЛ, ЛАСК и ЧФР Клуж се класират директно за групите на Лига Европа.

Звезда го направи отново! Сръбският гранд ще играе за втора поредна година в групите на Шампионска лига