Oтборът на Цървена звезда ще играе за втора поредна година в груповата фаза на Шампионската лига. Грандът от Сърбия подсигури мечтаното участие в "турнира на богатите" след ново равенство с швейцарците от Йънг Бойс.

Тази вечер пред дивата атмосфера на стадион "Райко Митич" в Белград, двубоят завърши при резултат 1:1, като благодарение на ремито 2:2 преди седмица и повечето голове на чужд терен, момчетата на Владан Милойевич отново напомниха за себе на футболна Европа.

Олимпиакос и Динамо (Загреб) вече са част от елитната фаза на Шампионската лига

Голям успех за двата тима

Първото полувреме на срещата протече при сериозното надлъгване между двата тима. Интересни положения почти нямаше, като всичко по-значимо бе оставено за след паузата. Безценният гол за Звезда падна в 59-ата минута, когато Марко Марин продължи за дублиралия го по фланга Милан Родич. Той центрира веднага за Алекса Вуканович, който с глава матира Вон Балмос.

Снимка 440254

Източник: EPA/БГНЕС

Лошият развой на събитията за Йънг Бойс принуди швейцарците да се впуснат в атака. Така се стигна до 82-ата минута, когато макар и малко щастливо, "жълто-черните" стигнаха до изравняването. Резервата на Звезда - Бен направи най-грешното, след като при удар от средна дистанция сложи главата си и по този начин заблуди фатално Милан Борян.

До края напрежението бе на макс. Йънг Бойс обсади вратата на сърбите, но стражът на домакините беше блестящ и така спомогна за мечтаното второ поредно класиране в групите на Шампионска лига.