Ливърпул изигра нов силен двубой като гост в Шампионската лига, справяйки се по класически начин срещу Аякс 3:0. Тази вечер селекцията на Юрген Клоп изненада приятно с изявите си на терена, а Салах, Нунес и Елиът демонстрираха надмощието, което "червените" имаха на "Йохан Кройф Арена".

Всичко можеше да тръгне и по-различен начин в нидерландската столица, ако в самото начало домакините не бяха ударили страничната греда.

Тотнъм - Спортинг (Лисабон) 1:1 в мач от Шампионската лига

ВАР развали кефа на Тотнъм в 96-ата минута

"Шпорите" стигнаха само до 1:1 у дома със Спортинг (Лисабон)

Наполи остава лидер в групата с пълен точков актив, докато Ливърпул май ще се задоволи с позицията на №2.

Снимка 592554

Източник: EPA/БГНЕС

Аякс демонстрира, че ще търси престижния успех на "Йохан Кройф Арена", създавайки голова ситуация още във втората минута. Броби направи всичко по силите си, за да стигне кълбото на Бергхюз, ала ударът на нидерландския национал срещна гредата.

Домакините продължиха да пропускат положения с лека ръка, заради което бяха наказани с гол в 42-ата минута, дело на Мохамед Салах. Малко след това на празна врата гредата незнайно как удари Дарвин Нунес.

Уругваецът все пак се реваншира с попадение за 0:2 в 49-ата. Тогава латиноамериканецът си спечели най-добрата позиция при корнер и с глава преодоля Пасвер. 180 секунди по-късно Мо Салах стана автор на много красива асистенция, след като видя включването на младия Хари Елиът, стрелял силно в близкия ъгъл за класиката 0:3.

Снимка 592553

До края срещата просто се доиграваше, а Юрген Клоп замени част от водещите си футболисти, за да ги съхрани за следващите важни мачове на "червените".

Барселона - Байерн (Мюнхен) 0:3 в мач от Шампионската лига

Байерн не прости на Барселона в нощта на каталунското отпадане от Шампионската лига

Баварците надвиха само с 3:0 "блаугранас" насред неговия "Камп Ноу"