Атлетико (Мадрид) постигна обрат над Монако като гост и спечели с 2:1 първия си мач от група "А" на Шампионската лига. Самуел Грандсир даде аванс на "монегаските", а с голове на Диего Коща и Хосе Хименес "дюшекчиите" стигнаха до обрат още през първото полувреме.

В 16-ата минута защитата на гостите сбърка. Грандсир успя да се пребори с противников играч и да промуши топката във вратата за 1:0.

Снимка 379026

Източник: twitter

Атлетико се хвърли в атака и в 31-ата минута успя да стигне до изравнителен гол. Антоан Гризман с едно докосване изведе Диего Коща зад отбраната на "монегаските". Нападателят напредна и с хубав удав вкара за 1:1.

Атлетико (Мадрид) се спаси в края срещу Ейбар

"Дюшекчиите" продължават с издънките

В продължението на първото полувреме Коке центрира от корнер, а в наказателното поле Коке бе най-съобразителен за крайното 1:2.

През втората част гол на Диего Коща бе отменен заради засада. Така Атлетико започна участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига с победа.