Атлетико (Мадрид) изпита облекчение след последния си двубой в група "А" на Шампионската лига. Селекцията на Чоло Симеоне гарантира участието си на осминафиналите след победа над Залцбург с 2:0 в Австрия. По този начин "рохибланкос" заеха второто място след безспорния доминант Байерн (Мюнхен).

ПСЖ разби Истанбул Башакшехир с 5:1 в Шампионската лига

ПСЖ разби Истанбул Башакшехир и спечели група "H", Неймар се развихри

Шоу на Неймар в доиграването на вчерашния скандален мач

Атлети изигра поредния си тактически мач, който завърши с до болка познат за тях резултат. Сюблимното попадение беше дело на Марио Ермосо в 28-ата минута. Тогава испанецът се оказа на точната позиция и с глава продължи в мрежата центриране от фаул на Караско. Белгиецът оформи крайното 0:2 с прекрасен изстрел в 86-ата.

Снимка 509021

Източник: EPA/БГНЕС

А мачът изобщо не се разви леко за "дюшекчиите", които до последно трепереха за своята победа. Още в началото пред Ян Облак бе доста натоварено, като Бериша удари лявата му греда, а словенецът се намеси впечатляващо при изстрел на Собошлай. След паузата унгарският плеймейкър продължи да тормози отбраната на Атлетико, но отново не намери правилния път към испанската мрежа. Изгодно положение пропиля и Енок Мвепу.

За Залцбург остава малката утеха, че ще продължи в евротурнирите, но в Лига Европа.

Снимка 509020

По същото време Байерн (Мюнхен) отново демонстрира, че подхожда отговорно със задачите си в ШЛ. Въпреки сигурното си първо място в група "А", хората на Ханзи Флик не се смилиха над Локомотив (Москва).

Руснаците бяха победени с 2:0, а участие в мача взеха само част от лидерите: Томас Мюлер, Леон Горетцка, Сане, Дейвис и Мануел Нойер.

Снимка 509023

Откриващият гол бе реализиран в 63-ата минута от Никлас Зюле. Докато Карал-Хайнц Румениге чистеше очилата си на трибуните, легендата може би пропусна как Дъглас Коща центрира от корнер, а централният бранител надскача всички, за да забие мощно кълбото в мрежата на Гилерме.

Десет минути преди края се разписа и заместникът на Роберт Левандовски - Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Байерн можеше и да се поздрави с по-голям успех, но днес актуалният носител на трофея нямаше нужната успеваемост в атака. Добри възможности пропиляха и от Локо, като "железничарите" в крайна сметка финишират последни с актив от три равенства и три загуби.