Порто спечели с 4:0 като гост срещу лидера Брюж в среща от група "В" на Шампионската лига. В 31-ата минута португалският гранд поведе чрез Отавио, който се разписа с удар в десния ъгъл, след като получи подаване от Меди Тареми.

ПСЖ победи Макаби Хайфа със 7:2 в Шампионска лига

Безмилостен ПСЖ разби Макаби със 7:2

Парижани имат 11 точки

Три минути след почивката главният съдия Майкъл Оливър отсъди дузпа за нарушение на Давид Кармо в наказателното поле срещу Брандън Мехеле. Последвалият удар на Ханс Ванакен от бялата точка беше спасен от Диого Коща.

"Драконите" реализираха втори гол чрез направилия добавка Еванилсон в 57-ата минута. Стефен Естакио направи 3:0 само три минути по-късно, а Тареми оформи крайното резултат точно 20 минути преди края на редовното време след асистенция на Отавио.

Порто има актив от 9 точки на второ място в групата, а лидерът Брюж вече си осигури класиране напред в турнира и има една точка повече. Белгийците допуснаха първото си поражение в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Интер - Виктория (Пилзен) 4:0 в мач от Шампионската лига