Отборите на Манчестър Сити и Аталанта продължават напред в елиминационната фаза на Шампионската лига. И докато за "гражданите" това беше предварително известно, бергамаските хванаха последната възможност за класиране на второто място в група С.

Барселона победи Интер с 2:1 в Шампионската лига

Интер отново се провали в Шампионската лига, резервите на Барса удариха "нерадзурите" с блестящ гол на Ансу

Срещата на "Сан Сиро" завърши 1:2

В директна битка за позицията срещу Шахтьор (Донецк), италианците надвиха украинския гранд с 2:0. Селекцията на Гасперини изигра страхотен двубой и напълно заслужи трите си точки в студена Украйна.

Всичко по-интересно се случи след паузата, когато "нерадзурите" изковаха и своя успех. Аталанта разгърна перфектно атаката си, при която в 66-ата минута Папу Гомес продължи към непокрития на далечната греда Кастан. Голът му беше преразгледан от ВАР, но в крайна сметка всичко беше според правилата.

Бенфика разби Зенит и го изхвърли от Европа

"Орлите" е наложиха с 3:0 над питерци

Положението за Шахтьор стана още по-тежко, след като Додо от техния състав беше изгонен с директен червен картон заради удар без топка по Ремо Фройлер. Само 180-секунди по-късно Малиновский центрира хитро към Марио Пашалич, който само докосна кълбото с върха на обувките за 0:2. Госенс в 94-ата пък оформи класиката и подпечата участието на тима в елиминациите.

Снимка 457051

Източник: EPA/БГНЕС

За Шахтьор остава възможността да продължи в Европа, но във втория по сила клубен турнир.

Манчестър Сити пък нямаше особени затруднения и въпреки участието на голяма част от резервите си, "гражданите" разгромиха като гост Динамо (Загреб) с 4:1. Хората на Пеп Гуардиола започнаха трудно и още в 10-ата минута инкасираха гол чрез Дани Олмо. Оттам насетне обаче дойде мигът на Габриел Жезус, който до 54-ата минута впечатли с хеттрик.

Челси не допусна грешка срещу Лил

"Сините" се наложиха с 2:1

Шест минути преди последния съдийски сигнал, Фил Фодън оформи крайното 1:4 след асистенция на Бернардо Силва.

Снимка 457053

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - АТАЛАНТА 0:3

0:1 Кастан (66"), 0:2 Пашалич (80"), 0:3 Госенс (90+4")

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:4

1:0 Олмо (10"), 1:1 Жезус (34"), 1:2 Жезус (50"), 1:3 Жезус (54"), 1:4 Фодън (84")