Интер за втора поредна година се провали в опитите се до елиминационната фаза на Шампионската лига. В мач от група "F" на турнира "нерадзурите" загубиха с 1:2 от Барселона у дома и останаха трети в крайното класиране. Карлес Перес (23) и Ансу Фати (86) бяха точни за "каталунците", докато голът за италианците бе дело на Ромелу Лукаку (44).

Така по подобие на миналия сезон, Интер остана трети в крайното класиране. Барселона си бе осигурил първата позиция преди този мач, а втори остана Борусия (Дортмунд).

Домакините първи стигнаха до възможност за гол. В петата минута Лукаку запази чудесно топката в центъра и пусна подаване, което изостри атаката. Д'Амброзио се сдоби с възможност за шут от 20 метра. Той не намери добре топката и я прати над гредата.

Интер - Барселона 1:2

Интер - Барса 1:2, гол на Ансу Фати

Двубоят е от изключителна важност за "нерадзурите"

В 8-ата минута Карлес Перес стреля от малък ъгъл, но Ханданович се справи. Малко преди това гол на Лукаку бе отменен заради засада.

В 10-ата минута Лангле се намеси решително след удар на Лукаку. В 19-ата Юмтити не се ориентира добре при висока топка и допусна Лаутаро да напредна по фланга и да ускори атаката. Лукаку подаде вляво към Бираги, който шутира, но Нето се намеси отлично.

Четири минути след това Барселона поведе. Гризман пусна отличен пас за Видал в наказателното поле, Годин не успя да изчисти това, а вместо това подаде към Карлес Перес, който от няколко метра не остави шансове Ханданович.

Снимка 456884

Източник: uefa.com

В 34-ата минута Лангле направи страхотен пропуск. След центриране от корнер топката стигна до защитника, който от точката на дузпата не успя да намери вратата. Минута по-късно Нето отрази опасен удар на Мартинес. В 37-ата минута Д'Амброзио пропусна с глава след центриране на Лукаку.

В 44-ата минута Интер изравни. Тодибо не успя да се справи с Мартинес, който пусна към Лукаку. Белгиецът стреля от около 20 метра и вкара за 1:1.

В началото на второто полувреме "каталунците" задържаха все по-често топката и опитваха опасни котраатаки. В 58-ата Карлес Перес показа страхотни умения за пробив и задържане на топката, напредна на скорост през центъра и подаде към Антоан Гризман. Френският нападател шутира, но Ханданович не допусна изненада и изби.

Снимка 456885

Три минути след това Лукаку се възползва от грешка на Тодибо, но останал сам срещу Нето стреля силно право във вратаря.

В 68-ата минута опасен удар на Видал премина покрай вратата. Четири минути по-късно Мартинес отне топката от Лангле, финтира го и стреля опасно в далечния ъгъл, но покрай вратата.

В 80-ата минута резервата Политано направи хубав пробив отляво и нанесе удар. Стигна се до разбъркване, след което Мартинес прати топката във вратата, но Лукаку се намираше в положение на засада и попадението бе отменено.

Снимка 456890

Малко след това "каталунците" организираха опасна контраатака, която завърши с опасен удар на Перес над вратата.

В 86-ата минута Барселона отново излезе напред в резултата. Резервата Ансу Фати получи топката пред наказателното поле и с прецизен удар, който срещна и лявата греда вкара за 1:2. Така нападателят стана най-младият футболист, вкарвал гол в Шампионската лига - на 17 години и 40 дни.