Финалистът в миналогодишното издание на Шампионската лига Арсенал постигна победа с 2:0 на новия си стадион"Емирейтс" над Порто.

Отборът постигна втора победа и е лидер в групата си. След победата като гост над Хамбургер сега Арсенал постигнаха победа и над п ортугалците от Порто.

Тиери Анри отбеляза първото попадение в срещата в 38-ата минута на двубоя след центриране на Ебуе. Три минути след подновяването на играта Александър Хлеб с удар от границата на наказателното поле вкара втория гол в срещата и прекърши съпротивата на гостите.

Португалският тим все още не е отбелязал гол в сегашното издание на турнира.

Робин ван Перси играеше в лявата половина на халфовата линия на Арсенал и създаваше реални голови заплахи за вратата на гостите. Съдията отмени гол на Коло Туре, след като топката беше напуснала игралното поле.

Пропуски за англичаните направи и Томаш Росицки. В крайна сметка Арсенал се поздрави със заслужена победа и оглавява класирането в своята група.