Треньорът на  Реал Мадрид Карло Анчелоти обяви, че предшественикът му на „Сантяго Бернабеу" - Жозе Моуриньо е можел да постигне доста повече с тима в Шампионската лига. Както е известно, Специалния игра на полуфинал на три пъти, но нито веднъж не успя да се класира за финала.

„В клуба не се обсъжда, какво е ставало по времето на Моуриньо, а и аз не съм се интересувал. Полуфинал в Лигата не е лош резултат за някои клубове, но не е и особено добър. Десетата купа не е фикс-идея, но е много важна цел за клуба. А последния път, когато Реал бе на финал беше през 2002 година", заяви Карлето.

„Феновете не гледат чак толкова резултатите, колкото играта на отбора. Реал е длъжен да печели мачовете си в свой стил, с атакуващ футбол. Ето, моят сънародник Фабио Капело бе уволнен заради бледа игра, въпреки че стана шампион",  заяви още Анчелоти.