Отборът на Вестерло бе на крачка от сериозна сензация в гостуването си на един от лидерите в първенството на Белгия Роял Юнион. Едисон Йорданов и компания водеха почти до края на редовното време, но допуснаха изравняване в допълнителните минути, назначени от съдията на мача. Българският национал бе титуляр и остана на терена 74 минути, преди да бъде заменен от Тур Диркс.

Вестерло поведе в края на първото полувреме, когато се разписа Лайл Фостър след асистенция на Халил Акбунар.

Гостите бранеха преднината си до 92-рата минута, когато Густаф Нилсон спаси домакините с изравнителен гол а крайното 1:1.

Това реми остави Роял Юнион на 3-тото място с 33 точки. Вестерло се намира на 7-ата позиция в класирането с 23 точки в актива си.