Стал (Миелец) загуби с 1:3 гостуването си на борещия се за титлата тим на Лех (Познан). Срещата бе от 30-ия кръг на първенството на Полша. Гостите първи поведоха, но допуснаха обрат и си тръгнаха с наведени глави. Българинът Божидар Чорбаджийски игра пълни 90 минути за Стал.

Доминик Стенчик даде преднина на състава от Миелец още във 2-ата минута.

Радостта на гостите обаче не трая дълго и в 12-ата минута Жоао Амарал възстанови равенството, а в 31-ата минута Микаел Ишак изведе домакините напред. В 49-ата минута Матеуш Жиро си отбеляза автогол, с който на практика подпечата успеха на съперника за крайното 3:1.

Тази победа бе много важна за Лех, който продължава да е на 2-ото място в класирането с равен брой точки с водача Ракув, като и двата тима са с по 65 точки. Стал пък се намира на 13-ата позиция с 33 точки и все още не може да е напълно спокоен за оставането си в елита.

Божидар Чорбаджийски: Футболът в България е много зад този в Полша