Ивелин Попов показа за пореден път през сезона защо е определян като един от лидерите в редиците на клубния си Спартак (Москва). Отборът завърши 2016 г. с победа в първенството на Русия.

Грандът от столицата надделя над Рубин (Казан) на "Лужники", но след 2:1 си осигури добра преднина на върха преди началото на пролетния дял.

Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за отбора си и се отличи с асистенция. Той беше сменен в 82-та минута от Артьом Тимофеев, като точно преди това си беше изкарал и жълт картон за бавене на играта.

Развитието на този мач беше много мъчително за московчани, защото още в 38-та минута Рубин поведе с гол на Жонатас след асистенция на Рубен Рочина. Но малко след това Попето, показа класа и асистира на Куинси Промес за 1:1 в 43-та минута.

Елмир Набибулин от Рубин беше изгонен за втори жълт картон в 71-та минута, а само три минути след това Денис Глушаков направи обрата пълен. Но само три минути след това Промес получи втори жълт картон и спартаковци също останаха в намален състав.

Последваха нервни минути до края, Попов беше сменен, а в крайна сметка повече голове не паднаха и московчани си тръгнаха с трите точки. Така Спартак събра 40 точки и ще зимува с пет аванс пред втория Зенит. Рубин е в средата на таблицата с 23 пункта.