Спарта (Прага) стигна до убедителна победа над Млада Болеслав с 4:1 в мач от 18-ия кръг на чешката Първа лига. Мартин Минчев реализира две попадения за отбора си.

Българинът влезе в игра в 74-ата минута на мястото на Ян Кучта. 21-годишният футболист се нуждаеше от само осем минути, за да реализира и първото си попадение в срещата след асистенция на Кристоф Данек. В третата минута на добавеното време Минчев вкара и втория си гол, след като Кайринен комбинира с него. Това бяха първи попадения за българина през новата 2023 година.

Така Спарта се намира на третото място с актив от 36 точки и изостава на седем от лидера - Славия (Прага).

Здравко Димитров с асистенция при победата на Сакарияспор над Анкара Кечиоренгюджю