Кайзер Чийфс спечели приятелския турнир "Водаком Чалъндж", който се проведе в ЮАР. На финала на надпреварата тимът от ЮАР победи английския Манчестър Сити, в чийто редици титуляр бе Мартин Петров, с 1:0.

Единственото попадение в срещата отбеляза Нтука в 42-ата минута. След ъглов удар, играчът на Кайзер Чийфс получи топката в наказателното поле, стреля към вратата на Шей Гивън, Найджъл де Йонг не успя да я изчисти след неговия удар и се стигна до 1:0.

Като титуляр за Сити започна българският национал Мартин Петров и престоя на терена до 58-ата минута, когато бе сменен от Робиньо.

Другият българин Валери Божинов не взе участие в двубоя. Дебют с екипа на английския тим направи Емануел Адебайор, който пропусна две много чисти положения за гол.