Различна бе вечерта за българите в европейските първенства. Воденият от Станимир Стоилов Анортозис стартира с победа сезона в Кипър. Анортозис победи като гост Етникос Ахна с 1:0 с попадение на Резек в 77-та минута.

Бившият български национал Игор Томашич, Станислав Ангелов и Маркиньос започнаха като титуляри, а Емил Ангелов остана резерва. Маркиньос бе сменен в 53-ата минута.

Хубави емоции изживя и националният страж Николай Михайлов. Неговият Твенте победи с 4:1 Венло. По този начин тимът от Еншеде окупира върха в холандския шампионат.

Два гола отбеляза Люк Де Йонг, а по веднъж се разписаха Браян Руис и Марк Янко. За гостите почетното попадение бе дело на Ахмед Муса.

На другия полюс беше националът Цветан Генков. Неговият Висла загуби с 0:1 от Лечия (Гданск). Това бе първа загуба за тима в новия шампионат, а поражението идва само дни след отпадането в плейофния кръг за влизане в Шампионска лига.

Единственото попадение в мача отбеляза Пьотър Вишневски в 54-ата минута. Малко след това старши треньорът на Висла Роберт Мааскант пусна в игра българския национал Цветан Генков. Нападателят с номер 18 имаше възможност да спаси домакините от загуба, но негов удар в 75-ата минута срещна гредата.