Пиза и Специя завършиха при равенството 2:2 на "Арена Гарибалди" в първия мач на двата тима в новия сезон в Серия "Б".

Българският национал Петко Христов изигра силен двубой, като бе през всичките 90 минути в сърцето на отбраната на Специя.

Петко Христов ще удължи договора си със Специя

Официално ще бъде обявено съвсем скоро

Франческо Пио Еспозито даде аванс на гостите в 21-вата минута. Специя успя да удвои преднината си във втората добавена минута на първото полувреме чрез Николо Бертола.

Пиза намали изоставането си още в шестата минута от добавеното време на първото полувреме, когато Идриса Туре преодоля Мухамаду Сар. Домакините стигнаха до равенството след гола на Симоне Канестрели в 78-ата минута.

В следващия кръг в италианската Серия "Б" Специя посреща изпадналия от елит тим на Фрозиноне.