Петър Златинов стана шампион на Азербайджан със своя „Интер". Роденият в Сандански полузащитник вкара от дузпа в 16-та минута първия гол при победата на своя „Интер" над „Габала" с 4:1, предава Е-79.com. Другите три гола вкара Пошкус в 41-та, 47-та и 68-та минута. Срещата изгледа и бъдещият наставник на „Габала" легендарният английски футболист и треньор Тони Адамс.

За да стане „Интер" шампион обаче, помогна много и домакинската издънка на „Хазар-Ленкоран", който загуби от „Баку" с 0:1. За „Хазар" игра и роденият в Благоевград Иван Цветков. По подобен начин „Интер" стана шампион и през 2008 г. Това е втората титла за отбора, чийто президент е българинът Георги Николов.

Отборът на „Интер" е много популярен в Пиринския край, тъй като по традиция провежда лятната си подготовка в Банско, включително и миналото лято.