Няколко дни, след като Мишо Александров записа „златен” дубъл с екипа на Легия Варшава, още един български национал се похвали с престижен трофей в чужбина.

Без да играе, Симеон Славчев спечели Купата на Кипър, след като неговият Аполон (Лимасол) победи Омония (Никозия) с 2:1 на финала. Българският халф дори не беше в групата за мача на португалския наставник на Аполон Педро Емануел.

Пред над 12 000 зрители на стадиона в Лимасол, Фотис Папулис даде преднина на Аполон след само пет минути игра, но шест минути след почивката португалецът Ренато Маргача изравни за Омония.

В 72-ата минута Ангелис Ангели вкара победния гол за Аполон и донесе трофея за тима.

От началото на сезона Славчев е изиграл 26 срещи във всички турнири, в които е отбелязал и два гола.