Аферата на Валери Божинов и Иван Бандаловски в Сърбия приключи. Българските футболисти на Партизан напускат Белград, пише Sportal.bg.

Двамата имат договори с "гробарите", но няма да останат на "ЮНА". Причината за това е треньорът Иван Томич, който няма да разчита на Бандата и Божинов.

Преди няколко дни при равенството 0:0 срещу полския Заглембе от втория предварителен кръг на Лига Европа бранителят остана на пейката през всичките 90 минути, докато голмайсторът на тима за миналата година влезе като резерва, а в 89-ата минута пропусна да донесе победата на Партизан. Останал очи в очи с вратаря, той стреля, но защитник изби пред голлинията и му попречи да се превърне в герой за сърбите.

Равенството в Белград вкара напрежение в лагера на тима носител на Купата на Сърбия, а първите, които ще го отнесат, са родните футболисти.

Бандаловски бе критикуван и от спортния директор Ивица Илиев, който го нарече “лицемер”. Бившият играч на Ювентус пък отнесе много критики за пропуска си от Томич, който отказва да разчита на двамата българи.

Двамата са аут за гостуването в четвъртък в Полша, като ще останат да тренират в сръбската столица и няма бъдат на разположение за срещата-реванш със Заглембе.

Българите пристигнаха в Белград като свободни агенти. Бранителят през зимата на 2015 година, а нападателят през лятото на 2015 година.

Първият спечели титлата в първия си сезон, а двамата триумфираха с Купата на Сърбия през миналия сезон.