Българският национал Божидар Краев не беше в групата на Мидтиланд за мача срещу гостуващия Нордселанд. Последната сраща от 13-ия кръг на датската Суперлига завърши при резултат 3:1 за домакините.

Мидтиланд вкара два бързи гола чрез Андерс Дрейер и Александър Шолц, но в края на първото полувреме Микел Ригаард-Йенсен върна интригата. В 67-ата минута Сори Каба се възползва от асистенция на Дион Кулс и подсигури успеха на шампионите.

Тимът на Краев няма загуба от края на октомври, когато беше сразен с 1:4 именно от Нордселанд.

С този успех Мидтиланд си върна първото място благодарение на по-добрата си голова разлика спрямо Брьондби. Двата тима имат по 27 точки, а третият Орхус е с 24 точки.

Нордселанд е на осма позиция от 12 отбора с 16 точки. Шампионатът на Дания ще бъде подновен на 2 февруари.

ВАР открадна вниманието от Мидтиланд и Ливърпул, Аталанта също продължава на осминафиналите