Отборът на Астана, воден от Станимир Стоилов, се разправи без никакви проблеми с тима на друг български специалист Стойчо Младенов. Кайсар загуби тежко като домакин с 0:3 в мач от десетия кръг на местния шампионат.

Шампионът Астана не остави никакво съмнение в превъзходството си, като диктуваше темпото в мача от първия съдийски сигнал до неговия край.

Възпитаниците на Стойчо Младенов не успяха да се противопоставят на далеч по-опитния си опонент и логично допуснаха неприятно поражение. Тимът на Кайсар завърши срещата в числено намален състав, след като четвърт час преди края футболист на домакините бе изгонен с директен червен картон.

Твумаси и Майевски се разписаха за Астана през първата част, а крайният резултат оформи Муратзайев от дузпа в 76-ата минута.

В друг мач от кръга в Казахстан Иртиш Павлодар на Димитър Димитров - Херо направи 0:0 като гост на Тобол.

Във временното класиране Астана е едноличен лидер с 22 точки след изиграни девет мача. Втори със 17 точки и десет мача на сметката си е Иртиш, докато Кайсар на Стойчо Младенов заема шестото място с десет точки по-малко от Астана.