След чакане от няколко месеца и поредица от контузии, Димитър Бербатов най-сетне имаше повод за радост с екипа на Керала Бластърс. Родната ни звезда реализира първия си гол с екипа на индийския клуб, като помогна за важното реми при гостуването на шампиона Атлетико Колката, завършило при резултат 2:2.

Митко се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле, а попадението му предизвика еуфория сред неговите съотборниците и старши-треньора му Дейвид Джеймс.

Снимка 339126

Източник: ISL/Twitter

Точката остави Бластърс на само пункт от така жадуваната четвърта позиция, която дава право за участие в плейофите.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха 33-ата минута след дебютен гол на Гудьон Балдвинсон. Исландският таран оползотвори центриране на свой съотборник и с глава наказа Анганба. Нужно е да отбележим, че топката се отклони и в тялото на Торп, което допълнително затрудни стража на Колката.

АТК възстанови паритета само 5 минути по-късно, когато Райън Тейлър отбеляза за 1:1.

Снимка 339123

Така се стигна и до заветната 55-та минута, когато Димитър Бербатов най-сетне откри головата си сметка за Керала. Митко се бе позиционирал по идеален начин и от границата на наказателното поле превърна в гола една отбита топка от отбраната на домакините.

За съжаление на Бербо и треньора му Дейвид Джеймс, Бластърс не успяха да удържат така жадуваната от тях победа. Бранителят Торп се реваншира за грешката си при първия гол на опонента и елегантно прониза Керала за крайното 2:2.

Снимка 339125

В следващия кръг отборът на Бербатов ще гостува на деветия Норт Ийс Юнайтед. АТК пък домакинства на Мумбай Сити.

АТК - КЕРАЛА 2:2

0:1 Балдвинсон (33"), 1:1 Тейлър (38"), 1:2 Бербатов (55"), 2:2 Торп (75")