Воденият от Ивайло Петев тим на Омония (Никозия) допусна първата си загуба под негово ръководство. Това се случи днес в гостуването на Аполон (Лимасол) в отложен мач от 2-ия кръг. Домакините се наложиха с минималното 1:0 и сложиха край на серията от 4 поредни победи на своя съперник.

Българският вратар Николай Михайлов не взе участие в мача, тъй като получи забрана от местната федерация, тъй като не е бил част от Омония в началото на сезона, когато този двубой трябваше да се изиграе по програма.

Единственият гол в срещата падна в 28-ата минута, а негов автор бе Ектор Юсте. Гостите пък завършиха срещата в намален състав, след като Вилиам Соарес бе изгонен в 74-ата минута.

След този успех Аполон излезе на 2-ото място в класирането с 43 точки, като е с 2 по-малко от лидера АПОЕЛ (Никозия). И двата тима имат мач по-малко от конкурентите си, като предстои да се изправят един срещу друг на 24 януари. Трети е АЕК (Ларнака) също с 43 точки. Омония пък се намира на 6-ата позиция с 32 точки в актива си.