Воденият от Димитър Димитров отбор на Иртиш (Павлодар) разгроми с 3:0 Къран (Шимкент) като гост в първи плейофен мач за запазване на мястото в Казахстанската Премиер-лига.

Иртиш завърши 10-и в редовния сезон на елитната дивизия и по регламент трябваше да си защити мястото срещу 3-ия от второто ниво. Момчетата на Димитър Димитров-Херо почти обезмислиха реванша на 20-и ноември, след като нанизаха три гола като гости и доказаха, че мястото им е при най-добрите в страната.

Още в 8-ата минута Родриго Антонио откри резултата след добра комбинация в наказателното поле на домакините. В 41-ата минута Кирил Шестаков се възползва от неразбирателство в защитата на Къран и прати топката в мрежата.

3 минути след началото на второто полувреме Пазълхан от състава на домакините си вкара автогол заради грешка на младия вратар на тима Исмаил Аскеров.

Димитър Димитров: Реалността в Иртиш е различна от това, което очаквах