Треньорската битка между Станимир Стоилов и Димитър Димитров – Херо завърши без победител. В  мач от 7-ия кръг на казахстанското първенство, Астана и Иртиш приключиха при равен резултат 2:2.

Домакините от Павлодар започнаха мача по перфектен начин и още във 2-та минута поведоха в резултата чрез Йълдъз Ахметов. Момчетата на Мъри отговориха светкавично и изравниха още в 6-та минута. Тогава точен беше Джордже Деспотович.

Още в средата на първата част обратът беше пълен и изглеждаше, че серията на Астана ще продължи. Серикзан Мужиков направи 2:1 за гостите в 27-та минута и отново шампионите овладяха инициативата.

В 58-та минута бившият играч на Славия и Черноморец Карлос Фонсека направи 2:2 и по този начин оформи крайния резултат.. Астана остава лидер, макар вече да не е с пълен актив. Момчетата на Мъри Стоилов имат 19 точки, а преследвачът Иртиш е със 17. Трети е Окжетпес с 16.