Хатайспор на българския национал Стахил Попов продължава с фантастичното си представяне в Суперлигата на Турция. В мач от 22-ия кръг на първенството новаците разбиха с 5:1 като гости шампиона Истанбул Башакшехир.

Попов бе титуляр за своя отбор и игра цял мач.

Хатайспор излезе напред в резултата още в 11-ата минута с гол на Маме Бирам Диуф. Гостите удвоиха в 21-ата минута. От дузпа се разписа Бабажиде Акинтола.

В края на първата част "белите" получиха втора дузпа. Този път зад топката застана голмайсторът на първенството Аарън Бупендза, който направи преднината на тима си класическа.

През второто полувреме Хатайспор продължи с надмощието си и Диуф вкара втория си гол в мача в 57-ата минута. В 68-ата минута Бупендза направи 0:5.

Влезлият като резерва Мохамед Камари си вкара автогол в 80-ата минута за крайното 1:5.

Хатайспор заема пето място във временното класиране с 35 точки. Башакшехир продължава да затъва и вече 15-и с 24 пункта.

Хатайспор на Страхил Попов с драматично равенство, Бешикташ продължава с победите