Българският национал Страхил Попов започна като титуляр за Хатайспор при драматичното равенство 1:1 при гостуването на Газиантеп. Срещата бе от 21-ия кръг на Суперлигата.

Джеферсон даде преднина на домакините в 30-ата минута. През второто полувреме Хатайспор натисна в опит да стигне поне до изравнителен гол.

Попов бе заменен от Камоглу в 90-ата минута на мача. В седмата минута на продължението Жуниор Мораиш прати топката в собствената си врата за крайното 1:1.

В друг мач от кръга Бешикташ продължава със силното си представяне. "Черните орли" надвиха с 2:1 у дома Гьозтепе. Гол на Венсан Абубакар бе отменен в 33-ата минута. Шест минути по-късно при една контраатака на гостите от Измир Желко Трипич откри резултата.

Бешикташ успя да изравни в началото на втората част с гол на Адем Ляич. Победното попадение за истанбулския гранд падна в 77-ата минута. Негов автор бе Венсан Абубакар.

Галатасарай стигна до трудна победа с 1:0 при гостуването си на Малатияспор. Единственият гол вкара Райън Бабел в заключителните минути на срещата.

Във временното класиране лидер е Бешикташ с 44 точки, следван от Галатасарай и Фенербахче с 39 точки. "Канарчетата" са с мач по-малко. Газиантеп е четвърти с 35 точки, а Хатайспор е с три пункта по-малко на шеста позиция.