Новакът в турската Суперлига Гьозтепе  (Измир), воден от българския треньор Станимир Стоилов, загуби първата си контролна среща от лагера в Кранска гора (Словения) с 1:3 от английския Чарлтън Атлетик.

Футболистите в тима на Стоилов, които дойдоха от българското първенство - защитникът Елитон Джордж (от ЦСКА 1948) и Исак Соле (от Славия), започнаха като титуляри в срещата. Но лондончани, които играят в третото ниво на английския футбол - Лига 1, поведоха с 2:0 само за 16 минути. Тайрис Кембъл откри резултата в 12-ата минута, а четири след това Дани Кану удвои.

Мъри срещу Жозе още във втория кръг на турската Суперлига

Стоилов ще води клуба си в големи мачове

Футболистите на Стоилов намалиха в 61-ата минута чрез Назим Сангаре, но веднага получиха трети гол в следващата атака, дело на Алекс Мичъл.

След края на срещата главният изпълнителен директор на клуба Керем Ертан обяви, че в следващите дни се очаква да пристигне нов нападател.

Става дума за нигерийското острие Стивън Одей, който играе за датския Рандерс. За Одей, който е висок 173 см, ще бъде платена трансферна сума. Той е на 26 години, от 2022-а носи екипа на датския тим и в рамките на две години е записал 60 мача и 8 гола.

Също така по всяка вероятност към отбора на Стоилов ще се присъедини японски полузащитник. Става дума Курю Мацуки, който е на 21 години и в момента играе за ФК Токио. Английският Саутхямптън, който има общ собственик с Гьозтепе, ще го откупи до дни и ще го изпрати под наем в клуба от Измир.