Воденият от Георги Дерменджиев Ордабаси спечели българското дерби в първенството на Казахстан срещу Кизил Жар на Никола Спасов с 2:1 у дома. Двубоят бе от 2-ия кръг на местния шампионат.

Гостите излязоха напред в резултата в продължението на първото полувреме чрез Мулдинов. В 48-ата минута Диакхате изравни от дузпа, а в 66-ата Попхадзе си вкара автогол и по този начин донесе успеха на домакините.

За Кизил Жар като титуляр започна Михаил Венков.

Кайсар на Стойчо Младенов се провали за втори път поред у дома, след като завърши 1:1 срещу Акжайк. Бившият футболист на Черно море и Локомотив (ГО) Матиас Курьор даде преднина на отбора от Кизилорда в 53-ата минута. Двадесет по-късно Нургалиев успя да изравни.

Ордабаси е с пълен актив от точки след два изиграни мача - 6. Толкова имат още отборите на Астана, Кайрат и Иртиш. Кайсар е с 1 точка, докато Кизил Жар е с нулев актив.