Георги Дерменджиев дебютира с победа начело на новия си тим Ордабаси. Отборът от Шимкет надви с 2:1 у дома Шахтьор (Караганди) в мач от 1-ия кръг на първенството на Казахстан.

Тунгушбайев даде преднина на домакините в 22-ата минута. В началото на второто полувреме Кожасевич изравни. Победното попадение за Ордабаси бе дело на Нагаев в 64-ата минута.

Много близо до сензационен успех бе Никола Спасов в дебюта си начело на Кизил-Жар. Тимът на българина водеше до 80-ата минута, като гост на вицешампиона Кайрат, но в крайна сметка отстъпи с 2:1.

Братислав Пуносевац даде преднина на Кизил-Жар в 26-ата минута. Резервата Исаел успя да изравни в 80-ата минута, а седем по-късно Андрей Аршавин донесе победата на Кайрат с втори гол. Българският защитник Михаил Венков започна като титуляр за отбора на Адмирала.

Кайсар (Кизилорда), воден от Стойчо Младенов, започна новия сезон в Казахстан с поражение у дома с 0:1 от Актобе. Домакините бяха много по-добрият отбор, но така и не съумяха да вкарат. Това стори техният протиник петнадесет минути преди края. Автор на гола стана Какимов.

Георги Дерменджиев: Станимир Стоилов ми дава много напътствия

Георги Дерменджиев: Мъри ми дава много напътствия

"С българските треньори в Казахстан си помагаме много"