Анортозис се класира за 1/2-финалите на турнира за купата на Кипър. Воденият от Станимир Стоилов отбор завърши наравно 1:1 в реванша с АЕК (Ларнака) и след 2:1 в първия двубой продължава напред към финала с общ резултат 3:2.

Срещата обаче беше повече от напрегната. Главният съдия показа 4 червени (1 за Анортозис и 3 за АЕК) и 10 жълти картона. Другият нашенец в Анортозис - Станислав Ангелов, също беше официално предупреден.

Мачът започна вихрено, като резултатът беше оформен още в самото начало. След едва 60 секунди след първия съдийски сигнал Опер изведе АЕК напред. По-малко от три минути по-късно обаче Кафу беше точен за домакините, фиксирайки крайното 1:1.

В същото време Костадин Башов вкара гол в 89-ата минута при победата на Алки с 2:0 в реванша с Етникос. Гостите обаче отпаднаха от надпреварата след загуба с 0:3 на 9 март.