Радослав Панталеев стана първият българин, който се класира за полуфиналите на Купа "Странджа". Бронзовият медалист от световното първенство през 2019-а победи с 4:1 гласа литовеца Симонас Урбонавичиус в двубой от третия ден на най-стария международен боксов турнир в Европа. 73-ото издание на надпреварата е с награден фонд от 200 хиляди долара и е със "златен" статут към Диамантената лига на ИБА.

Панталеев нанесе решителен удар по пътя към победата си още в първия рунд. Минута преди края той изпрати в нокдаун Урбонавичиус след много тежък удар в тялото. Това му осигури необходимото предимство, след което националът ни продължи по-уверено да върви напред и да търси успеха. Литовецът също показа добро ниво във втория рунд, но българинът не му остави никакъв шанс в третия и свърши своето.

На 25 февруари за място на финала Панталеев ще се изправи срещу Соеб Буафия (Франция). С победата днес националът ни си осигури минимум бронзово отличие.

Напред продължава и Кристиян Николов в категория до 80 килограма. Младият ни национал се класира за 1/4-финалите, след като обърна естонеца Стивън Аас. Българинът спечели категорично с 5:0, но трябваше да се потруди, за да се поздрави с успеха. Николов започна по-пасивно битката и изостана в резултата след първия рунд. Във втория и третия обаче той разгърна потенциала си и с хубави и точни серии показа, че е по-добрият от двамата. За място на полуфинал Николов ще се изправи срещу германеца Бен Ехис. Мачът им е на 24 февруари.

В последния мач от следобедната програма Мелис Йонузова допусна поражение. Националката ни в категория до 66 килограма отстъпи на казахстанката Дарига Шакимова.

Купа "Странджа" продължава с програмата от вечерната сесия, която стартира в 18:00 часа. На ринга ще се качат още петима български национали - Аслъхан Мехмедова (63 кг), Николай Маринов и Хавиер Диас (57 кг), Радослав Росенов и Светослав Гергов (60 кг).