Лесен жребий имат представителките на България на 4-то европейско първенство по бокс за жени, което се провежда в Пазарджик. Още преди да се качат на ринга българките, които се готвят под ръководството на старши треньора Евтим Лефтеров и помощника Димитър Пехливанов, си осигуриха най-малкото шест медала, от които поне два сребърни.

По силата на жребия в категория до 81 килограма Десислава Лазарова се класира направо на финала, тъй като в тази категория са записани само три боксьорки. Същата е и ситуацията в категория над 81 килограма, където Юлия Тодорова ще играе направо на финала в събота.

По силата на жребия четири българки са най-малкото бронзови медалистки, защото започват участието си на ринга в Пазарджик от полуфиналите. Това са Светлана Каменова /категория до 57 килограма/, Деница Елисеева /до 60 кг/, Ралица Христова /до 69
кг/ и Силвия Ангелова /до 75 кг/.

Европейската шампионка за девойки от Ямбол през миналата година Грета Георгиев пък извоюва медала си на ринга: в четвъртфинален мач Грета победи Сурине Селея по точки - 9:1 точки.

В четвъртфинален мач в категория до 54 килограма българката Полина Пенчева загуби от Джада Ланди /Италия/ по точки - 0:9 точки.

В петък са полуфиналите на европейското първенство по бокс за жени, а в събота са финалите.