Димитър Щилянов спечели бронзов медал на първенството на Европейския съюз по бокс, което се провежда на Националния стадион в Дъблин.

В полуфинален мач в категория до 69 килограма бившият двукратен европейски шампион Димитър Щилянов загуби по точки - 8:19 точки, от Рой Шиън от Ирландия.

Така Щилянов остана с бронзов медал от шампионата на Европейския съюз. Тази вечер двама български национали ще се боксират за златните медали на първенството на страните-членки на Европейския съюз.

Във финала на категория до 51 килограма Салим Салимов ще кръстоса ръкавици с Хафид Бужи (Германия), а на финала в категория до 54 килограма капитанът на българския национален отбор Димитър Далаклиев ще се боксира с Денис Макаров (Германия).