Ботев (Враца) загуби четвъртата си контрола в подготовката от новия член на Втора лига Спартак Плевен с 0:1. Десет минути преди края Валери Христов си отбеляза автогол, а малко преди това Виктор Василев пропусна дузпа.

Tреньорът на врачани Росен Кирилов разпредели силите за двете поредни контроли - тази срещу Спартак и срещу кипърския АПОЕЛ в четвъртък. В игра влязоха намиращите се на проби аржентинци Браян Мендоса, Алан Миналия и Рафаел Мартинес, колумбиецът Йохан Валбуена, бразилецът Фелипе Са и нигериецът Айма Абуа.

През първото полувреме врачани създадоха няколко добри голови положения. Още в 7-ата минута Меси Биатомусока стреля с глава, но изпрати топката в аут.

В 18-ата минута Виктор Василев направи хубав пробив, шутира по диагонала, но стражът на плевенчани изби атрактивно.

Експериментален Берое се справи със Спартак (Плевен)

Много футболисти на проби в лагера на заралии

Последваха още две добри възможности, които се откриха пред централния бранител Меси Биатомусока. Първо в 29-ата минута Фелипе Са направи добро центриране, Меси стреля с глава, но право във вратаря. В 37-ата отново Меси Биатомусока стреля от чиста позиция, но не уцели вратата.

Най-чистото голово положение, през първата част, бе в 44-ата минута. Тогава Валери Христов успя да спаси един тъч, изведе Виктор Василев, който стигна до аута, преодоля противник и пуска към Мирослав Маринов, който стреля, но стражът спаси.

През втората част бяха направени още промени в състава.

В 61-ата минута Стефан Христов от плевенчани стреля, но вратаря спаси.

В 68-ата реферът отсъди дузпа за Ботев за нарушение срещу футболист в зелено. Виктор Василев застана зад бялата точка, стреля, но вратарят спаси.

Само след 2 минути игра втородивизионния тим имаше шанс да отбележи, но намиращият се на проби вратар Алан Миналия спаси.

Спартак вкара гол в 80-ата минута. След центриране отдясно Валери Христов не уцели добре топката и я вкара в собствената си врата.

Росен Кирилов: Лично съм забранил да се споменава думата "изпадане"

"Целта е отборът да се стабилизира и да заеме достойно място"