Новата холандска перла на Ботев (Пд) Ромарио Кортцорг ознаменува с гол неофициалния си дебют с "жълто-черната" фланелка. 23-годишният нападател от суринамски произход донесе победата и 1:0 за елитния тим в необявената пред медиите учебна игра срещу хита в Б група и сателит на канарчетата- ФК Раковски 2011.

Тайният спаринг се проведе на стадион "Беркут" в Брестник вчера от 11.30 часа и протече в две полувремена по 25 минути, съобщава Gustonews.bg. В него треньорът на Ботев - Станимир Стоилов заложи на резерви и юноши, както и на първото ново попълнение за сезон 2013/14 Ромарио Кортзорг, а десният бек на ФК Раковски 2011 Емил Аргиров - Животното бе тестван от "жълто-черните".

23-годишният бивш нападател на подвизаващия се в холандската Ерсте дивизие Дордрехт отбеляза попадението в 12-ата мин. Ромарио се разписа отблизо след атака започната от Николай Павлов. Иначе основните футболисти на "жълто-черните" като Иван Цветков, Веселин Минев, Тодор Неделев, Мариян Огнянов и т.н проведоха тренировка преди учебната игра, в която не взеха участие, а отидоха на възстановяване в комплекса.