Ботев (Пловдив) излезе с официална позиция в подкрепа на своя вратар Матвей Игонен във връзка с грозната ситуация, случила се с неговата приятелка около дните на първия мач срещу Панатинайкос, в който "жълто-черните" отстъпиха с 1:2 в Атина.

За случката разказа старши-треньорът на Ботев - Душан Керкез, който след градското дерби срещу Локомотив Пловдив, заяви, че приятелката на футболист от отбора е била целена с домат в града под тепетата заради по-слабото представяне на нейния приятел с екипа на "канарчетата".

Сега става ясно, че потърпевша е приятелката на естонския вратар, който имаше няколко грешки в първите мачове на отбора през този сезон, като в мача срещу Локо (Пд) пази Ханс-Кристиан Бернат, който сбърка при гола на "смърфовете" за 2:2.

Ето какво гласи позицията на клуба:

"Уважаеми ботевисти,

ПФК Ботев изразява пълната си подкрепа към Матвей Игонен и всеки свой играч. Отговорно заявяваме, че сме готови на всичко, за да браним всички, които защитават цветовете на нашия клуб по един или друг начин.

Намираме за крайно неприемливо посегателството срещу футболисти или техните близки на база представянето на състезателите на футболния терен. Не намираме и няма да приемем никакво оправдание за действието на индивиди, които с подобни прояви показват всичко друго, но не и любов към "жълто-черния" клуб.

Знаем, че това не е поведението на истинските ботевисти. На онези, които милеят за отбора и знаят, че грешките са част от футбола. Онези, които са готови и повече от 90 минути да подкрепят с пълно гърло футболистите на терена. На тях можем само да изкажем своите огромни благодарности.

Готови сме и ще окажем пълна подкрепа на Матвей Игонен в този момент. Разчитаме и на вас, за да покажем, че истинските привърженици на "канарчетата" знаят какво значи думите "отбор", "колектив" и "семейство".

С уважение,

Ръководството на ПФК Ботев".

Ботев (Пловдив) осъди вчерашните ексцесии по време на мача с Локомотив (Пловдив)