Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 гостуването си на Панатинайкос в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. След срещата треньорът на пловдивчани Душан Керкез похвали футболистите си и допълни, че е изненадан от играта на ПАО, тъй като е очаквал те да пресират високо неговия тим.

"Нашите фенове усетиха, че направихме нещо специално през второто полувреме и усетиха, че можехме да направим още по-добър резултат. Когато загубиш, не може да си доволен, но футболистите направиха това, което се иска от тях. Исках да покажат малко повече страст и желание за борба. Те го показаха през второто полувреме. В Европа всяка грешка се наказва. Първият гол ни обърка доста. Изненадан съм, защото Панатинайкос не ни пресира високо. Това очаквах от тях. Това може би обърка и футболистите.

Панатинайкос - Ботев (Пловдив) 2:1 в мач от Лига Европа

Силен и смел Ботев (Пд) запази интригата жива след минимална загуба от ПАО в Атина

Всичко ще се реши на реванша

Имат много силни футболисти. Виждате техния бюджет и какви трансфери правят. Искам от моите футболисти да бъдат умни във втория мач. Да, ще натискаме, но трябва да бъдем умни.

Винаги казвам, че отборът се състои не от 11, а от 25 футболисти. Всеки, който се появи на терена от скамейката или в началото на мача ,трябва да прави разликата. Ако играем като отбор, можем да постигнем нещо. Панатинайкос си остава фаворит. Може да сме увеличили своите шансове, защото футболистите видяха, че могат да играят срещу този силен съперник, но все още те са фаворит", завърши Керкез.