Ботев (Пловдив) победи с 3:0 Нефтохимик във втория мач от 1/16-финалите за Купата на България и с общ резултат 9:0 се класира за следващия етап в турнира. По предложение на бургаския тим реваншът между двата отбора се игра отново на стадион "Христо Ботев".

Двубоят ще се запомни със завръщането в игра на Иван Цветков, за когото това бяха първи минути през сезона. Срещата бе по-специална и за двама младоци. 19-годишният вратар на Ботев Росен Андонов записа цял мач в официалния си дебют, а първите си минути в мъжкия футбол отбеляза и 17-годишният офанзивен халф Наско Милев, който се появи на терена в средата на втората част.

Станимир Стоилов заложи на Дяков и Джинич като централни защитници, Филипови Артур Енрике като крайни бранители, Сърмов и Галчев в средата на терена, Педро и Вандер по крилата, Домовчийски и Костов в центъра на атаката.

"Канарчетата" откриха резултата в 38-ата минута. Вандер намери с пас над защитата Домовчийски, който с техничен удар от въздуха изпрати топката в долния десен ъгъл за 0:1.

В началото на второто полувреме публиката посрещна на крака и със скандирания Иван Цветков, който се завърна на терена след близо четиримесечно отсъствие. В 63-ата минута Луис Педро открадна топката от защитата на бургазлии, откъсна се сам срещу вратаря и с точен удар в горния ляв ъгъл покачи на 0:2.

Веднага след втория гол Мъри Стоилов пусна в игра роденият през 1996 година Наско Милев, който е част от отбора на Ботев в Елитната група до 17 години. В 76-ата минута Иван Цветков ознаменува завръщането си на терена с гол в типичен за него стил.

Той получи топката в в наказателното поле и с майсторски удар с външен фалц я изпрати неспасяемо в долния ляв ъгъл за 0:3. До края"жълто-черните" пропуснаха още няколко изгодни ситуации, а попадение на Педро бе отменено заради засада.