Ботев направи куп пропуски пред вратата на Монтана, но все пак успя да победи аутсайдера в Първа лига с 2:0. "Канарчетата" се разписаха по веднъж в двете полувреме, а головете реализираха Тодор Неделев от дузпа и Фернандо Виана, който се появи в игра през второто полувреме.

Домакините започнаха с натиск пред вратата на гостите с първия съдийски сигнал на Георги Давидов, а още в 4-та минута Антонио Вутов засече с глава центриране отляво на Лазар Марин.

Последваха няколко интересни атаки на скорост и интересни комбинации, които обаче не завършваха с точен удар във вратата на Брукс, който се представи на много добро ниво. Тодор Неделев на два пъти опита да преодолее английския страж с удари от добра позиция по диагонал, но и в двата случая топката се разминаваше с целта.

НА ЖИВО: Ботев - Монтана, крепостта на гостите рухна

Срещата в Пловдив започва в 20,00 часа

Преди това удар на Лъчо Балтанов с глава пък мина на сантиметри над вратата.

Логичното се случи в 27-та минута. Андреас Васев събори активния в срещата Фелипе Бризола в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Ботев. Зад топката застана Тодор Неделев, който не сгреши и даде преднина на "канарчетата" за 1:0.

Минути след попадението на капитана на пловдивчани Бризола направи 100 % пропуск, след като бе изведен сам срещу Брукс, но ударът му не попадна в мрежата.

Снимка 286404

Втората част започна с нова ситуация за домакините. Омар Косоко получи топката около точката на дузпата след бърза атака отдясно, но ударът на острието от движение бе избит в корнер. Малко по-късно в игра се появи новият любимец на "бултрасите" - Фернандо Виана, който също се отчете с невероятен пропуск. Таранът получи успореден пас от Антонио Вутов пред голлинията, но вратарят Брукс спаси от 3-4 метра удара на бразилеца.

Все пак последният се реваншира и сложи точка на спора десетина минути преди края с удар почти фронтално от наказателното поле - 2:0!

Гостите стигнаха до най-чистото си положение, и единствено в мача, в заключителните секунди, когато резервата Сане от точката на дузпата не успя да намери очертанията на вратата.