Футболистите на Ботев нанесоха брутално унижение на Монтана, побеждавайки играчите на Атанас Джамбазки с разгромното 7:1! "Канарчетата" не оставиха никакви шансове на днешния си съперник, като през второто полувреме нанизаха цели 5 попадения във вратата на английския вратар Брукс Мийд!

Само преди седмица двата отбора се изправиха един срещу друг в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига, който завърши с успех 2:0 за "канарчетата". Последва нов такъв за пловдивчани за Купата на България, които биха като гост Пирин, а това явно оказа положително влияние върху формацията на Николай Киров.

НА ЖИВО: Ботев - Монтана, "канарчетата" размазват съперника си!

Двубоят започва в 20,00 часа

Момчетата на Белия започнаха с рецитала срещу категорично най-слабия отбор във футболния ни елит, което доведе до ранно попадение на Крум Стоянов. Последният комбинира на двойно с Тодор Неделев и навлезе отляво в наказателното поле, и макар от малък ъгъл, успя да преодолее вратаря Брукс Мийд - 1:0 за Ботев!

Последваха нови атаки на "канарчетата", но удари на Омар Косоко не поразиха целта от удобни ситуации, но това направи капитанът Лъчо Балтанов.

Юношата на Левски бе намерен от Крум Стоянов успоредно на вратата, за да може халфът от няколко метра да покачи на 2:0 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Нищо не предвещаваше разгрома на Монтана през второто полувреме, поне до момента, в който на терена не се появиха жадните за игра младоци Антонио Вутов, както и 15-годишният талант от школата на Ботев - Крис Добрев.

И двамата записаха имената си сред голмайсторите малко след появата си на терена.

Атанас Джамбазки: Подавам си оставката, ние сме срам за футбола!

"Този отбор е по-добре да се разпусне", заяви треньорът на Монтана

Първи това стори Антонио Вутов, който влезе в 57-та минута на мача, а секунди по-късно техничарят вече ликуваше след ефектно изпълнение с ножичен удар за 3:0!

Последва отпускане в редиците на "канарчетата", а това бе използвано от гостите, които върнаха едно попадение чрез най-авторитетната си покупка - юношата на ПСЖ и бивш нападател в дубъла на Байерн (Мюнхен) - Саер Сен, който се възползва от пас на Сергей Георгиев и вкара дебютния си гол в Първа лига.

След попадението обаче играчите на Ботев отново включиха на пета скорост, а комбинацията за четвъртото попадение бе като по учебник, и най-добрата в срещата. Лъчо Балтанов пусна пас към Антонио Вутов пред вратата, последният нарочно пропусна топката, за да може Тодор Неделев да вкара за 4:1!

Малко след това на терена се появи и Крис Добрев, който почти мигновено записа името си сред голмайсторите. 15-годишният нападател успя да се пребори за топката с далеч по-едрия и мощен Бамба, за може талантът с техничен удар под плонжа на Брукс Мийд да вкара първия си гол в професионалния футбол - 5:1!

До края на двубоя имаше време за Вутов и Неделев да добавят по още едно попадение, с което бе оформено и крайното 7:1 за Ботев.

С успеха "канарчетата" оглавяват група "А" с актив от 38 точки, докато Монтана е твърдо на последното място с... едва 12 точки.

Николай Киров доволен: Днес всичко ни се получаваше