Отборът на Ботев (Пловдив) допусна минимална загуба с 0:1 от руския Криля Советов в контрола, която се игра днес в Анталия, където "жълто-черните" са на подготвителен лагер.

Единственото попадение бе дело на Ваня Вучиевич, който се разписа от дузпа в 81-ата минута.

Руснаци показаха класа, посветиха обширен материал за Ботев (Пловдив) преди контрола

От пресслужбата на Криля Советов публикуваха любопитно четиво за "канарчетата"

В 24-ата минута, Радослав Апостолов овладя отбита след корнер топка и веднага я изстреля към вратата, но кълбото профуча покрай страничния стълб. Малко след това, Тодор Неделев получи подаване от Апостолов, след което центрира към целта, но стражът на съперника се намеси по най-добрия начин и изби.

Второто полувреме бе далеч по-добро за "канарчетата", но късметът така и не им се усмихна. В 80-ата минута, Кристиан Димитров фаулира съперников нападател, заради което Криля получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Дузпата бе реализирана от Вучиевич.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер (67 - Стелиан Ангелов), Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев (46 - Димитър Пиргов), Атанас Зехиров (46 - Лазар Марин), Радослав Апостолов (75 - Радослав Терзиев), Лъчезар Балтанов (84 - Димитър Тонев), Тодор Неделев, Антон Карачанаков (75 - Станислав Шопов), Васил Шопов (87 - Запро Динев), Антонио Вутов (60 - Иван Василев).