Ботев (Пловдив) постигна трета поредна победа и общо четвърта в последните си пет мача в елита на българския футбол. "Канарчетата" надиграха с 1:0 Славия тна стадион "Христо Ботев" с гол на Николай Минков след точно час игра, получил се до голяма степен и след неубедителната намаса на вратаря на Славия Николай Кръстев. Така "жълто-черните" се утвърдиха на трето място в класирането с актив от 25 точки, над 3 зад втория Левски и с четири пред заемащия четвърта позиция състав на Спартак (Варна), като "соколите" са и с мач повече.

Славия пък е на другия полюс, като "белите" допуснаха четвърто поражение в последните пет изиграни срещи и остава на 11-а позиция с 11 точки.

След само три минути игра Ботев Пловдив имаше шанс да отбележи. Укаки и Корошец комбинираха добре в наказателното поле, но успоредно подаване на №4 от състава на "канарчетата" не бе засечено от никого.

Около 10 минути след началото домакините имаха претенции за дузпа в две различни ситуации. Първо Попов бе побутнат в гръб от Зеедорф, в чиято ръка се удари и топката. Минута по-късно Мартин Георгиев спря топката с ръка при изстрел на Балоянис от средна дистанция. И в двата случая Гинчев бе категоричен, че няма основания за наказателен удар. 60 секунди след това Нвачукву стреля опасно покрай вратата.

В следващите минути "белите" поизравниха играта, но кълбото се задържаше основно в центъра на терена.

Едва в 36-ата минута столичани погледнаха към вратата на домакините. Изстрел на Иван Минчев мина покрай вратата на Бернат.

В края на частта Трибуле можеше да даде аванс на "жълто-черните", когато Николай Кръстев спаси негов удар с глава.

След точно час игра резултатът бе открит. Николай Минков реши да пробва рефлекса на Николай Кръстев отдалеч и в крайна сметка успя да го изненада. Вратарят на Славия не съумя да хване наглед неособено тежкия изстрел на Минков и топката влетя в мрежата му - 1:0.

Снимка 687366

Източник: startphoto.bg

До края на двубоя пловдивчани държаха топката в свое владение и почти не позволяваха на "белите" да припарят до вратата на Бернат. Удар на Нвачувкву мина над вратата на Кръстев и с това се изчерпа всичко по-интересно на терена.

В следващия кръг за Ботев (Пловдив) предстои нов мач на стадион "Христо Ботев" - срещу Черно море на 25 октомври, докато ден по-рано "белите" приемат Локомотив (София) в малкото софийско дерби.