Пловдивският Ботев успя да надвие втородивизионния тим на Чайка (Русия) с класическото 3:0. Това бе втора проверка за "жълто-черните" от подготвителния им лагер в Турция.

Александър Тонев вкара два гола за 1 минута в 70 и 71, а Никола Илиев оформи крайния резултат в 84-ата минута. Това бе и най-малкото, с което се измъкнаха руснаците, тъй като "канарчетата" "счупиха" гредите, след като цели четири пъти те им попречиха да добавят още попадения.

Мачът доведе и лоши новини за Ботев - Тодор Неделев уплаши сериозно щаба си, след като в 15-ата минута получи на пръв поглед тежка контузия и напусна терена принудително и тепърва предстои да се разбере колко е сериозна травмата му.

Кошмар за Ботев (Пловдив), Тодор Неделев с тежка контузия

Халфът напусна принудително контролата с ФК Чайка

В 70-ата минута Никола Илиев получи топката в наказателното поле, завъртя се, след което подаде към Тонев, а той от движение не сгреши. Минута по-късно каращият проби бразилец Андерсон пусна подаване към Тонев в предни позиции, а крилото с удар по земя към далечния ъгъл вкара за втори път.

В 84-ата минута Никола Илиев направи резултата класически. Младокът ознаменува добрата си игра с попадение след пас на Лазар Марин.

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов

Резерви: Янко Георгиев, Станислав Работов, Петър Итов, Стефан Попов, Димитър Тонев, Филип Филипов, Костадин Ничев, Атанас Стоименов, Бисер Бонев, Никола Илиев, Андерсон