Две груби индивидуални грешки на Борусия (Дортмунд) поднесоха титлата в Бундеслигата на Байерн (Мюнхен). "Жълто-черните" завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Вердер. Така рурският клуб изостава на 4 точки от "баварците", а до края на първенството има два кръга.

Футболистите от Дортмунд стартираха силно и след само шест минути стигнаха до преднина. Тогава Пулишич показа отличния си дрибъл и с лекота размина няколко играчи на домакините, след което чукна топката покрай Павленка за 1:0.

В 41-ата минута Пако Алкасер вкара за 0:2 от пряк свободен удар.

В 70-ата минута Вердер върна едното попадение. Кевин Мьовалд стреля от извън наказателното поле и ударът не трябваше да представлява проблем за Бюрки, но стражът на Борусия подцени ситуацията и допусна кълбото да мине между краката му.

Пет минути по-късно резултатът бе изравнен. Този път след грешка на Мануел Аканжи. Защитникът на Борусия се опита да гардира топката, за да може тя да излезе в аут, но беше надхитрен от Лудвиг Аугустинсон, който успя да я стигне и да подаде към Писаро, който пък веднага порази мрежата - 2:2.

Байерн (Мюнхен) победи Хановер с 3:1 в мач от Бундеслигата