Байерн (Мюнхен) направи нова крачка към титлата в Бундеслигата, след като победи с 3:1 Хановер у дома. Двубоят бе от 32-ия кръг на първенството.

Роберт Левандовски (27), Леон Горецка (40) и Франк Рибери (84) бяха точни за "баварците". Жонатас (52-дузпа) вкара за гостите. Бразилският нападател бе изгонен в 56-ата минута.

С успеха Байерн събра 74 точки и има 5 аванс пред втория Борусия (Дортмунд). "Жълто-черните" са с мач по-малко. В същото време Хановер е последен с 18 пункта и е почти сигурен изпадащ.

Домакините започнаха силно срещата и обсадиха вратата на саксонци. В началните минути Роберт Левандовски и Кингсли Коман изпуснаха по една отлична възможност.

Възможностите пред вратата на Есер се редяха една след друга. С пропуски се отличиха Серж Гнабри и Томас Мюлер.

Снимка 421498

Източник: Twitter

В 27-ата минута Байерн поведе. Левандовски засече отлично центриране на Йошуа Кимих и с глава вкара за 1:0. Малко след това Есер бе блестящ при удари на Мюлер и Жером Боатенг.

"Баварците" вкараха страхотен гол в 40-ата минута. Леон Горецка получи пред наказателното поле и с хубав удар в левия ъгъл направи стражът на Хановер безпомощен за втори път.

Две минути след това футболист на гостите изби шут на Горецка в последния момент.

В 52-ата минута гостите се върнаха в мача след гол от дузпа на Жонатас. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Боатенг.

Колос от Истанбул също иска Франк Рибери

Интересът към крилото е сериозен

Бразилският нападател се затича да вземе топката след гола и изблъска вратаря Свен Улрайх, за което получи жълт картон. Четири минути по-късно голмайсторът на Хановер бе изгонен с второ официално предупреждение.

В 84-ата минута Франк Рибери оформи крайния резултат. "Баварците" се възползваха от грешка при изнасянето на топката от Есер. Кълбото стигна до французина, който с удар по диагонала вкара за 3:1.

Малко след това в игра се завърна Ариен Робен, който замени Кингли Коман.