Люсиен Фавър похвали играчите на Борусия (Дортмунд) за успеха с 2:1 над Пари Сен Жермен в първия сблъсък от 1/8-финала в Шампионската лига. Амбициозният наставник смята, че тимът му трябва да остане позитивен въпреки допуснатия гол на свой терен.

Борусия (Дортмунд) победи ПСЖ с 2:1

Детето-чудо Ерлинг Холанд наказа и ПСЖ

Борусия (Дортмунд) удари парижани с 2:1

"Емре Джан игра силно, както и целият отбор. Бяхме дисциплинирани, включително и в защита. Имахме по-добрите положения през първата част, а след това вкарахме и два гола след почивката. Трябва да останем позитивни въпреки, че допуснахме гол на свой терен. Важно бе, че отборът реагира добре след изравняването и се хвърли в търсенето на втори гол.

Ключът за нас е добрата защита. Знаем, че винаги можем да намерим решение в предни позиции, но по-важното е да се защитаваме разумно.

Халанд помагаше много в защита и това беше от голяма полза. С него можем да правим постепенни атаки или пък той да задържа топката. При втория гол той получи хубав пас от Рейна, а след това се придвижи добре, за да може да отиграе топката", каза специалистът.