Борусия (Дортмунд) записа ново разочарование, след като завърши 2:2 с Вердер (Бремен) у дома.

Така след едва шест кръга отборът вече не е спечелил половината от мачовете си. Съставът от "Сигнал Идуна Парк" е с един успех в последните си четири двубоя в германския шампионат и е на седма позиция, макар разликата с лидера Байерн (Мюнхен) да е едва 3 точки.

Шалке разби като гост РБ Лайпциг в Бундеслигата

Намери се кой да укроти "биковете"

Шалке 04 с престижен успех 3:1 при гостуването си на РБ Лайпциг

Срещата започна атрактивно и само за десет минути двата отбора си размениха два гола. Първо в 7-та минута Милот Рашица изведе "бременските музиканти" напред в резултата, но само 120 секунди по-късно Марио Гьотце върна равенството на таблото.

Последваха много силни минути на домакините, като Азар и Санчо бяха най-опасни пред противниковата врата, но до втори гол не се стигна. Четири минути преди края на първата част обаче Марко Ройс направи пълен обрат в срещата.

Второто полувреме отново започна позитивно за Вердер и в 55-та минута Марко Фридъл изравни за 2:2. До края на срещата Борусия вдигна много оборотите и удари на Гьотце, Азар и Алкасер летяха към вратата на Павленка, но никой от тях не се озова в мрежата.

Байерн (Мюнхен) спечели гостуването си на Падерборн с 3:2

Байерн (Мюнхен) зае познатото първо място в германския шампионат

Баварците надвиха последния Падерборн с 3:2

В следващия кръг Дортунд гостува на Фрайбург. Вердер пък има ново гостуване - този път на Айнтрахт.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 2:2

0:1 Рашица (7"), 1:1 Гьотце (9"), 2:1 Ройс (41"), 2:2 Фридъл (55")

СТАДИОН: "Сигнал-Идуна Парк"

СЪДИЯ: Дениз Айтекин

ДОРТМУНД: Бюрки, Хакими, Аканджи, Вайгъл, Пишчек, Дауд, Витсел, Санчо, Ройс, Азар, Гьотце (резерви: Хитц, Алкасер, Балерди, Бранд, Бруун Ларсен, Дилейни, Герейро, Морей, Загаду)

ВЕРДЕР: Павленка, Ланг, Гебре Селасие, Гросс, Фридл, Шахин, Егещайн, Клаасен, Битенкур, Саргент, Рашица (резерви: Капино, Баргфреде, Егещайн, Голер, Писаро, Страуди, Великович)