Байерн (Мюнхен) се върна на познатото първо място в Бундеслигата. Шампионите се възползваха от грешката на РБ Лайпциг и този следобед надвиха новаците от Падерборн с 3:2. Гостуването на баварците не се оказа никак леко, като последният в таблицата до последно имаше шанс за нещо повече на "Бентелер Арена".

Мюнхенци откриха резултата още в 15-ата минута. Коутиньо пусна превъзходен пас за Серж Гнабри, който преодоля Хут въпреки неговия акробатичен опит за спасяване. След 40 минути германският национал върна жеста на своя колега, асистирайки пък за неговото попадение.

Всичко това доведе до леко отпускане в редиците на Байер, като от шанса си се възползваха играчите на Падерборн. Изоставането им беше намалено в 68-ата минута, когато Прогер матира Нойер с красив диагонален удар.

Снимка 445042

Източник: EPA/БГНЕС

В 79-ата минута стана време и за дежурното попадение на Роберт Левандовски. Полякът експлозивно избяга зад гърба на персоналния си пазач и сам срещу Хут хитро копна топката за 1:3.

Падерборн все пак подсигури интригата до последните минути. В 84-ата Колинс отбеляза може би гола на годината, след като отправи истинска бомба от над 25 метра, която без малко не направи и дупка в мрежата на напълно безпомощния Нойер.

До края обаче футболистите на Падерборн нямаха необходимата класа и голови положения, за да стигнат до нещо повече. В следващия кръг Байерн приема у дома Хофенхайм. Съперникът им днес пък се изправя срещу Майнц.

Шалке разби като гост РБ Лайпциг в Бундеслигата

Намери се кой да укроти "биковете"

Шалке 04 с престижен успех 3:1 при гостуването си на РБ Лайпциг

ПАДЕРБОРН - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 2:3

0:1 Гнабри (15"), 0:2 Коутиньо (55"), 1:2 Прьогер (68"), 1:3 Левандовски (79"), 2:3 Колинс (84")

СТАДИОН: "Бентелер Арена"

СЪДИЯ: Феликс Цвайер

ПАДЕРБОРН: Хут, Колинс, Хюнемайер, Килиан, Драгер, Гайсула, Василиадис, Анти-Аджей, Золински, Оливейра-Соуза, Мичел (резерви: Зингерле, Холтман, Янс, Мамба, Прьогер, Ритер, Сабири, Шелтон, Стродиек)

БАЙЕРН: Нойер, Павар, Зюле, Боатенг, Ернандес, Кимих, Алкантара, Гнабри, Коутиньо, Коман, Левандовски (резерви: Улрайх, Алаба, Кюсанс, Дейвис, Мартинес, Мюлер, Толисо)